Přejít na hlavní obsah Přejít na postranní panel Přejít na patičku

E-knihy

Od 1. 6. 2021 si mohou registrovaní čtenáři naší knihovny prostřednictvím online katalogu půjčovat e-knihy. Služba je pro registrované čtenáře zcela zdarma a každý má nárok na 2 vypůjčené knihy za měsíc (31 dnů), po uplynutí této doby se e-kniha automaticky smaže, tuto lhůtu nelze prodloužit.

Jak na to?

  1. Musíte být registrovaným čtenářem knihovny.
  2. Je potřeba mít u nás zřízený online účet. Pokud nevíte jak na to, návod je zde.
  3. Založte si zdarma účet u www.palmknihy.cz, použitý e-mail musí být shodný s e-mailem použitým u vašeho čtenářského konta.
  4. Na zařízení, které používá Android či iOS si nainstalujte aplikaci eReading (verze pro Android 4.1 a vyšší ke stažení zde, verze pro iOS 8.4 a vyšší ke stažení zde). Pro registraci aplikace opět použijte e-mail shodný s tím, který máte nahlášený u svého čtenářského účtu. Aplikaci můžete mít na více zařízeních a na všech můžete číst stejnou knihu. Aplikace ji automaticky otevře na té stránce, kde jste s jejím čtením skončili na jiném zařízení.
  5. Přihlaste se do svého čtenářského účtu v našem online katalogu. Poté si v katalogu najděte požadovanou elektronickou knihu, nejjednodušší je využít nabídku zobrazenou na úvodní stránce a v ní si vybrat položku Elektronická kniha nebo můžete kliknout zde. Poté už si můžete buď prolistovat postupně nabízené e-knihy nebo si v okénku pro vyhledávání zadat název či autora hledané e-knihy. U e-knihy, kterou si chcete vypůjčit, stačí kliknout na tlačítko „Vypůjčit e-knihu“.
  6. Spusťte aplikaci eReading. Zvolte složku Online a vyplňte přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci na stránkách palmknihy.cz. Kliknutím na obálku e-knihy knížku stáhnete ze složky „Online“ do složky „Místní“. Při tomto kroku je nutné, abyste byli připojeni k internetu. Poté vyčkejte než bude kniha stažena a uložena do vašeho zařízení. Od této chvíle ji už můžete číst bez nutnosti připojení k internetu. Kniha se po uplynutí výpůjční doby 31 dnů automaticky smaže.
Máte-li potíže s aplikací, stažením knihy apod., kontaktujte prosím zákaznickou podporu společnosti Palmknihy:
e-mail: podpora@palmknihy.cz
telefon: 731 159 973  (pondělí až pátek od 8:00 do 17:00 hodin).
 
QR kód ke stažení aplikace pro Android                                                         QR kód ke stažení aplikace pro iOS