Přejít na hlavní obsah Přejít na postranní panel Přejít na patičku

E-knihy

Registrovaní čtenáři naší knihovny si mohou prostřednictvím online katalogu půjčovat e-knihy. Služba je pro registrované čtenáře zcela zdarma a každý má nárok na 2 vypůjčené knihy za měsíc (31 dnů), po uplynutí této doby se e-kniha automaticky smaže, tuto lhůtu nelze prodloužit.

Jak na to?

  1. Musíte být registrovaným čtenářem knihovny.
  2. Je potřeba mít u nás zřízený online účet. Pokud nevíte jak na to, návod je zde
  3. Na zařízení, které používá Android či iOS si nainstalujte aplikaci Palmknihy (verze pro Android ke stažení zde, verze pro iOS ke stažení zde). V aplikaci se zaregistrujte e-mailem, který máte nahlášený u svého čtenářského účtu. Aplikaci můžete mít na více zařízeních a na všech můžete číst stejnou knihu. Aplikace ji automaticky otevře na té stránce, kde jste s jejím čtením skončili na jiném zařízení.
  4. Přihlaste se do svého čtenářského účtu v našem online katalogu. Poté si v katalogu najděte požadovanou elektronickou knihu, nejjednodušší je využít nabídku zobrazenou na úvodní stránce a v ní si vybrat položku Elektronická kniha nebo můžete kliknout zde. Poté už si můžete buď prolistovat postupně nabízené e-knihy nebo si v okénku pro vyhledávání zadat název či autora hledané e-knihy. U e-knihy, kterou si chcete vypůjčit, stačí kliknout na tlačítko „Vypůjčit e-knihu“.
  5. Připojte své zařízení k internetu a spusťte na něm aplikaci Palmknihy. E-knihy vypůjčené v online katalogu najdete v sekci „Moje e-knihy“. Od této chvíle je už můžete číst bez nutnosti připojení k internetu. Každá e-kniha se po uplynutí výpůjční doby 31 dnů automaticky smaže.
Více informací o aplikaci naleznete na www.palmknihy.cz/aplikace
Máte-li potíže s aplikací, stažením knihy apod., kontaktujte prosím zákaznickou podporu společnosti Palmknihy:
e-mail: knihovny@palmknihy.cz